Przedszkole niepubliczne - jak wybrać?

dczenie w pracy z dziećmi, a jednocześnie potrafi kierować pracą innych osób. Dyrektor przedszkola będzie odpowiedzialny za dobre wyposażenie budynku przeznaczonego dla dzieci oraz za dostosowanie wszystkich urządzeń znajdujących

Przedszkole niepubliczne - jak wybrać? Twoje dziecko musi iść do przedszkola lub żłobka? Sprawdź tutaj:

Wizytacje w przedszkolu

Przedszkole może zostać założone przez osobę, która posiada już jakieś doświadczenie w pracy z dziećmi, a jednocześnie potrafi kierować pracą innych osób. Dyrektor przedszkola będzie odpowiedzialny za dobre wyposażenie budynku przeznaczonego dla dzieci oraz za dostosowanie wszystkich urządzeń znajdujących się w przedszkolu do ich potrzeb. Chodzi tutaj głównie o to, aby urządzenia sanitarne posiadały taką wysokość, która pozwoli dzieciom na swobodne z nich korzystanie. Na wyposażeniu przedszkola znajdują się również stoliki i krzesełka, zestawy kuchenne i sztućce oraz akcesoria dziecięce służące do zabawy. Dyrektor musi pamiętać, że co jakiś będą odbywały się w przedszkolu wizytacje, oceniające sprawność jego działania.


Dodatkowy personel przedszkola

Opiekę nad dziećmi w przedszkolu mogą stanowić osoby, które ukończyły studia pedagogiczne z zakresu opieki nad dziećmi przedszkolnymi i mogą wykazać się odbytymi praktykami i dodatkowymi zajęciami fakultatywnymi zaliczonymi w trakcie trwania studiów. Czasami, jako przedszkolanki mogą pracować osoby, które ukończyły studia podyplomowe w kierunku opieki nad dziećmi. Pomagać mogą im studenci studiów pedagogicznych, którzy muszą odbyć praktyki w przedszkolach, opiekunki mogą posiadać również asystentów. Dodatkowy personel szpitala mogą stanowić również osoby odpowiedzialne za utrzymanie czystości w przedszkolu, a także kucharze, logopedzi i katecheci. Obowiązkiem ich wszystkich jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci.


Emocje dzieci zawarte w rysunkach

W przedszkolu organizowane są zajęcia plastyczne, w trakcie których wykorzystywane są kredki i flamastry, a także farbki i plastelina. Dzięki temu dzieci poznają właściwe proporcje ciała człowieka i starają się wyrażać swoje emocje. Psychologowie zgodni są co do tego, że młodsze dzieci wszystkie swoje emocje przelewają głównie na papier w tworzonych przez siebie rysunkach. Dlatego dobra przedszkolanka powinna umieć odczytywać emocje dzieci towarzyszące im w trakcie malowania swoich prac i na tej podstawie wyrabiać sobie opinię o domu, w którym dziecko się wychowuje. Tematyka zajęć plastycznych może być przeróżna, od rysunków dedykowanych dla rodziców po własne pomysły na ciekawe rysunki. Dzięki temu dzieci będą mogły rozwijać swoją wyobraźnię.