Pompy do płynów

ędza część roboczą - czyli ramię z łyżką. Pompa sama w sobie jest bardzo ważna ponieważ tłoczy płyn (olej) do siłowników zapewniając w ten sposób ich napęd. Natomiast sama w sobie napędu nie stanowi - musi być ona napędzana zew

Pompy do płynów

Jak są napędzane pompy hydrauliczne?

Jak wiemy to właśnie pompa hydrauliczna jest sercem całego systemu hydraulicznego - takie coś jest stosowane na przykłada w koparkach i napędza część roboczą - czyli ramię z łyżką.

Pompa sama w sobie jest bardzo ważna ponieważ tłoczy płyn (olej) do siłowników zapewniając w ten sposób ich napęd. Natomiast sama w sobie napędu nie stanowi - musi być ona napędzana zewnętrznym silnikiem.

W koparkach i innych maszynach budowlanych jak na przykład dźwigi do napędu pomp hydraulicznych stosuje się silniki spalinowe - będące jednocześnie silnikami jazdy. W przemyśle częściej stosowanym napędem są silniki elektryczne - na przykład w prasach hydraulicznych.


pompa łopatkowa

Pompa hydrauliczna - urządzenie, którego zadaniem jest zasilanie napędu hydraulicznego odpowiednio dużymi ilościami oleju pod wysokim ciśnieniem.

Pompa hydrauliczna zamienia energię mechaniczną dostarczoną przez silnik napędowy (spalinowy, elektryczny) na energię hydrauliczną zawartą w czynniku roboczym tłoczonym do instalacji pod odpowiednim ciśnieniem i z odpowiednia wydajnością. W urządzeniach hydraulicznych wymagane jest zasilanie olejem roboczym o wysokim ciśnieniu i dużej równomierności strumienia. Taki charakter tłoczenia posiadają pompy wyporowe rotacyjne łopatkowe, zębate i śrubowe oraz wielotłoczkowa promieniowa i osiowa o stałej i zmiennej wydajności. Pompa hydrauliczna w układzie ssawnym posiada otwór o większej średnicy, natomiast w układzie tłocznym o mniejszej.
Rodzaje pomp hydraulicznych

hydrauliczna pompa zębata,
hydrauliczna pompa wielotłoczkowa,
osiowa,
promieniowa,
hydrauliczna pompa łopatkowa,
hydrauliczna pompa śrubowa.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_hydrauliczna


Jak szybko zlecić naprawę?

Bardzo często dobrze funkcjonujące właściciele firm budowlanych doskonale zdają sobie sprawę, że odpowiednia współpraca ze znającym się na rzeczy serwisem maszyn budowlanych to gwóźdź do sukcesu. Niejednokrotnie hydraulika siłowa i naprawa maszyn budowlanych stanowi o realizacji podjętego przedsięwzięcia. Maszyny wykorzystywane podczas budowy są zawodne zwłaszcza z tego względu, że często są eksploatowane ciągle, przez niemalże dwadzieścia cztery godziny na dobę. W przypadku awarii dobrze jest mieć zaufanego serwisanta, który szybko podejmie się naprawy i zapewni odpowiednie usługi w zakresie naprawy zepsutego sprzętu.