Na temat: leczenie stwardnienia

wym. Zapalenie niszczy mielinę przerywając komunikację między nerwami w rdzeniu a resztą ciała. Zapalenie często rozwija się po zakażeniu wirusowym.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poprzeczne_zapalenie_rdzenia Różne formy zac

Na temat: leczenie stwardnienia

Cytat z Wikipedii. O poprzecznym zapaleniu rdzenia

Poprzeczne zapalenie rdzenia (ang. transverse myelitis) ? choroba neurologiczna spowodowana zapaleniem w rdzeniu kręgowym. Zapalenie niszczy mielinę przerywając komunikację między nerwami w rdzeniu a resztą ciała. Zapalenie często rozwija się po zakażeniu wirusowym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poprzeczne_zapalenie_rdzenia


Różne formy zachorowań an SM

W ostatnich latach możemy zauważyć, że coraz więcej pojawia się przypadków zachorowań na stwardnienie rozsiane, zwane potocznie jako SM. Jest to choroba podstępna, która nie daje zawsze takich samych objawów. W związku z olbrzymią różnorodnością co do występujących przy tym schorzeniu objawów konieczna jest szybka interwencja lekarska i szereg skomplikowanych badań. Jak do tej pory nie wiadomo jednak, co jest przyczyną tej choroby.

Warto zauważyć, że stwardnienie rozsiane występuje w wielu różnych postaciach ? czasem są to bardzo agresywne i nagłe ataki, a czasem występują one sporadycznie. W każdym z tych przypadków konieczne jest jednak zastosowanie odpowiedniego leczenia, aby zahamować rozwój tej nieprzyjemnej choroby.


SM ? najpopularniejsze leki

Trzeba przyznać, że całkowite wyleczenie pacjenta cierpiącego z powodu stwardnienia rozsianego jak do tej pory nie jest możliwe. Jest to niewątpliwie bardzo przykre, gdyż na tą chorobę zapada z roku na rok coraz więcej osób. Co więcej, chorzy muszą właściwie przez całe życie borykać się z powracającymi atakami choroby i pojawianiem się coraz to nowych jej objawów. Aby ulżyć im w tym cierpieniu naukowcy ciągle pracują nad tą niezgłębioną jeszcze dziedziną medycyny.

Współczesna medycyna poczyniła pewne kroki w rozwoju metod pozwalających na uniknięcie przykrych objawów stwardnienia rozsianego, jednak nawet nowe leki, które są obecnie dostępne na rynku nie gwarantują całkowitego pożegnania się z tą chorobą. Potrzebne są kolejne badania i tworzenie coraz to bardziej zaawansowanych lekarstw.