Kwestie kosmetyczne i pielęgnacyjne

gii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zacho

Kwestie kosmetyczne i pielęgnacyjne

Kosmoceutyk - definicja

Kosmeceutyk ? środek działający leczniczo. Dzięki specyficznym właściwościom pielęgnacyjnym i leczniczym, odgrywają one coraz większą rolę, np. w dermatologii. Od lat 70. ubiegłego stulecia stanowią one odrębną grupę kosmetyków. Oprócz działania leczniczego wykazują one działanie pielęgnacyjne, dzięki zawartości aktywnych składników, które mogą wpływać na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze człowieka. Kosmeceutyki wyróżniają się zwiększoną ilością i dużym stężeniem substancji aktywnych (leczniczych). Do ich tworzenia wykorzystuje się najnowsze wynalazki z dziedziny biotechnologii i farmakologii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmeceutyk


Rodzaje zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych w hotelach

W niektórych hotelach prowadzone są salony kosmetyczne. W zależności od ich wielkości, można w nich korzystać z różnego rodzaju zabiegów. Dlatego osoby organizujące dla siebie bardziej rekreacyjny wyjazd, który ma służyć odnowie biologicznej starają się wybrać dla siebie hotele dysponujące dużymi salonami kosmetycznymi. Dzięki temu będą mogły skorzystać z zabiegu wstrzykiwania botoksu, przeszczepu włosów czy intensywnej odnowy skóry. Szczególnego rodzaju salony kosmetyczne prowadzone są także w hotelach ze SPA. Tego rodzaju hotele z założenia prowadzone są w celu pomocy ich klientom w uzyskaniu odnowy biologicznej, dlatego dysponują salonami kosmetycznymi stojącymi na najwyższym poziomie. W związku z tym ceny zabiegów kosmetycznych przeprowadzanych w hotelach będą bardzo różne.


O cellulicie

Cellulita (skórka pomarańczowa), właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia ? nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit