Kilka słów o ortopedach i leczeniu urazów

nich nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać sk

Kilka słów o ortopedach i leczeniu urazów

Sprzęty pozostające na wyposażeniu małego gabinetu ortopedycznego

Małe gabinety ortopedyczne cechują się tym, że sprzyjają nawiązywaniu bliższego kontaktu z lekarzem, ale korzystając z nich nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać skierowanie. Każdy lekarz ortopeda może także wypisywać recepty na leki, tylko nie każdy może wypisywać recepty na leki refundowane, dlatego warto od takiego lekarza wybierać recepty jedynie na leki, które nie są refundowane. Lekarz przyjmujący prywatnie może także wypisywać zwolnienia lekarskie. W tym przypadku może on nawet dużo swobodniej wypisywać dłuższe zwolnienia niż lekarz przyjmujący w państwowej przychodni.


Dostęp do płatnych badań ortopedycznych w dużych przychodniach

Prywatne gabinety ortopedyczne prowadzone są zupełnie samodzielnie lub wchodzą w skład dużych przychodni. W tym drugim przypadku uczęszczanie do nich stwarza większe możliwości dostępu do różnych badań ortopedycznych i rehabilitacji. Rehabilitacja odgrywa bardzo ważną rolę w leczeniu urazów ortopedycznych. Korzystanie z niej w sposób prywatny nie należy do najtańszych usług medycznych, jednak w przypadku traktowania jej jedynie jako uzupełnienia dla zwykłej rehabilitacji nie trzeba się zbytnio wykosztowywać, a można sobie bardzo pomóc. Również korzystanie z płatnych badań ortopedycznych może być bardzo pomocne zwłaszcza jeżeli muszą być one wykonywane koniecznie w jakimś miesiącu, a dostęp do nich w państwowej przychodni jest utrudniony.


Stworzenie planu leczenia ortopedycznego

Korzystanie z długotrwałej, prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego w takiej sytuacji pacjenci bardzo często traktują ją po prostu jako uzupełnienie dla leczenia ortopedycznego realizowanego w ramach państwowej opieki medycznej. Warto, więc, wybrać takiego lekarza, który przyjmuje jednocześnie w państwowych i prywatnych przychodniach ortopedycznych. Będzie on potrafił ustalić dobry plan leczenia ortopedycznego i postępować według ogólnie przyjętych zasad medycznych. W czasie długotrwałego leczenia pacjent będzie musiał sięgać po różne leki i uczestniczyć w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych. Będzie się także zdarzało, że skorzysta z prywatnej wizyty lekarskiej u swojego lekarza prowadzącego.