Czego nie wiesz o zabiegach kosmetycznych?

lizację i proponują swoim klientom wykonywanie nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych w niektórych salonach można korzystać z mniej znanych zabiegów, które dopiero są wprowadzane dla szers

Czego nie wiesz o zabiegach kosmetycznych?

Propozycje salonów kosmetycznych

Właściciele salonów kosmetycznych starają się o to, aby ich oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Dlatego wybierają oni najlepszą dla nich lokalizację i proponują swoim klientom wykonywanie nowoczesnych zabiegów kosmetycznych. Oprócz standardowych zabiegów kosmetycznych w niektórych salonach można korzystać z mniej znanych zabiegów, które dopiero są wprowadzane dla szerszego grona klientów. To sprawia, że do salonów kosmetycznych przychodzą osoby w bardzo różnym wieku, które posiadają czasami bardzo poważne problemy ze skórą oraz takie, które chcą elegancko wyglądać na ważnych spotkaniach firmowych. Natomiast stali klienci mogą liczyć na możliwość skorzystania z wielu ciekawych propozycji dotyczących cen zabiegów kosmetycznych.


Cellulit - definicja

Cellulita (skórka pomarańczowa), właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia ? nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania, nasilają się w ciąży, menopauzie i w zaburzeniach hormonalnych1. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


Kilka faktów o tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s